16.6.2018 Turun Baletti: Siveyden raunioilla

DC siveyden raunioilla1662018

Liian kauan ovat siveyden kahleet suitsineet haluja, himoja ja tarpeita. Pakottaneet tuntemaan pelkoa, syyllisyyttä ja häpeää. Saaneet yksilöt ja yhteisöt kätkemään räävittömän, rohkean ja riettaan kauneutensa.

Nyt siveyden savuavilla raunoilla juhlivat selviytyjät. Vahvimmat, jotka selvisivät oman mielensä ja yhteiskunnan rajoituksista, löysivät oman heimonsa. He eivät enää säästele itseään – eivät muille, eivät muiden ohjaamina. Siveys on murrettu, murskattu, sen taika on särjetty. Säädyllisyyttä ja puhtautta vaaliva yhteiskunta on tuhoutunut. On aika riisua odotukset.

 

Barker-teatteri riisutaan ja puetaan taas Turun Baletin tarpeita palvelemaan. Darkroom, laitteet, lava – kaikki on teitä varten. Myös valoisa ja tilava pukeutumistila on jälleen käytössänne, jotta voitte sonnustautua tilaisuuden vaatimiin, dresscoden täyttäviin asuihinne. Voitte kromata hampaanne, tuhria koneöljyllä kehonne, vetää nahkaa yllenne, kietoutua sideharsoon tai pukeutua mitä näyttävimpiin asuihinne tutun kumin ja pvc:n lisäksi tai sijaan. Romahduksesta kukaan on tuskin selvinnyt siistissä puvussa. Rääsyt ovat rikkautenne ja mielikuvitus asusteenne. Repikää tämä teema riekaleiksi!

Lavan ottavat haltuun illan aikana niin taistelijat kuin selviytyjätkin, vahvat kuin heikotkin, rajusti ja herkästi, neljän hyvin erilaisen esityksen aikana. Muulloin lava on teidän! Musiikki soi läpi yön, dj-valikoimamme yksilöt tyydyttänevät pitkäkestoisesti tai ainakin hetkittäin musiikkitarpeenne.

Tietyt säännöt ja rajoitukset pätevät yhä – kuten aina kinkybileissä – ja koska kuvien ottaminen on kiellettyä muilta, paitsi ammattilaisvalokuvaajaltamme, hän on paikalla kuvauspisteessään. Käytä häntä.

Odotukset lunastamme kesäkuussa. Sitä ennen te voitte lunastaa ennakkolippunne – luopua epävarmuudesta ja valintojen kanssa kamppailemisesta. Lisää tietoa ja tarkempia ohjeita sivuiltamme www.turunbaletti.net

Haluatte olla osa tätä maailmaa, tätä heimoa, tätä juhlaa. Koskaan ei voi tietää milloin löpö loppuu!

 

Turun Baletti: Siveyden raunioilla

La 16.6.2018 klo 20-03

Barker-teatteri, Raunistulantie 25, Turku

Dresscode    

K-18

Liput: 20 € / 15 € (sis. narikan)

Ennakkoliput

Ennakkolippuja myydään 100kpl verkkokaupassamme osoitteessa https://holvi.com/shop/TurunBaletti/. Myyntiaika on 10.4.-10.6. tai niin kauan kuin lippuja riittää. Ovelle jätämme myytäväksi 30 kpl lippuja. Verkkokaupan jäsen/ei-jäsen -lippujen saldoja päivitetään jatkuvasti. Ovella jäsenlipun kanssa tulee esittää voimassa oleva kinky-yhdistyksen tai TuSetan jäsenkortti.

Majoitus

Lähin majoituspaikka on HeseHotelli (n. 2 km päässä), mutta keskustan hotelleista pääsee näppärästi perille ja Omenahotelli (Humalistonkadulla) lienee edullisin.

Saapuminen

Barker-teatterille pääsee kävellen, bussilla, taksilla tai omalla autolla. Pysäköintitilaa on runsaasti. Bussit 14 ja 15 kulkevat Barkerin lähelle (Pysäkki 228 Virusmäenpuisto) ja taksi keskustasta maksaa n. 15€, kauppatorilta Barkerille matkaa on n. 3 km.

Kartta bussi

Kartta auto

Lisätietoa Barkerin sivuilla

Maksutavat

Barkerilla maksuvälineenä käy vain käteinen ja lähin pankkiautomaatti on linja-autoasemalla parin kilometrin päässä, joten varaa käteistä mukaan!

Liput ja narikka

Lipun hintaan kuuluu narikka. Ovelta ostettava lippu maksetaan käteisellä, ennakkoliput voidaan lukea paperilta tai älypuhelimen näytöltä. Ennakkomyynnistä ostetun jäsenlipun kanssa ja jäsenlippua ostettaessa tulee esittää voimassa oleva kinky-yhdistyksen tai TuSetan jäsenkortti.

Dresscode

Kinky- ja fetissiasut, Mad Max, postapokalyptinen, dystopinen, rähjääntynyt, rievuista kasattu, kulunut, mielikuvitukselliset materiaalit, lähes alaston ja nyrkkisääntönä: asu, jota et pukisi yllesi lähtiessäsi baariin tai tavallisiin juhliin.

Jos olet epävarma läpäiseekö asusi dresscoden, voit kysyä sitä ennen bileitä lähettämällä viestin osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

Dresscoden on tarkoitus edistää teeman ja kinkybileiden mukaista tunnelmaa.

Tila

Juhlatilaan noustaan kerroksen verran portaita eikä käytettävissä ole hissiä, joten tila ei valitettavasti ole esteetön. Tupakointi tapahtuu ulkona ja tumpit on huolehdittava aina asiaankuuluvaan jäteastiaan.

Kaikille tarkoitetut wc:t ja kaikille avoin pukeutumistila löytyvät sisääntultaessa ennen lipunmyyntipistettä. Valvottu narikka toimii lipunmyynnin yhteydessä.

Juhlatilasta löytyvät mm. esiintymislava, Turun Baletin dungeon-laitteet, tuoleja sekä tilaa tanssimiselle ja leikkimiselle. Pienemmästä tilasta juhlatilan yhteydessä (lämpiöstä) löytyy dark room (pareille ja seurueille) sekä pieni oleskelutila, vettä ja tarjoilutiski B-oikeuksin. Ruokaa ei tapahtumassa ole saatavilla eikä lähistöllä ole ruokapaikkoja, mutta tarjoamme pientä suolaista purtavaa. Valokuvauspaikka erotetaan myös selvästi, jotta kuvaan päätyvät ja pääsevät vain halukkaat.

Ohjelma

Ensimmäinen ohjelmanumero nähdään n. klo 22. Esityksiä nähdään tasatunnein yhteen saakka ja luvassa on neljä keskenään hyvin erilaista ohjelmanumeroa, suurin osa juuri tätä tapahtumaa varten tehtyjä.

Staff

Staff-lappua ja Turun Baletti -kaulanauhaa kantavat henkilöt mm. neuvovat laitteiden käytössä sekä vastaavat yhdistystä ja tapahtumaa koskeviin kysymyksiin. He ovat Turun Baletin vapaaehtoisia toimijoita, jotka mahdollistavat – taustalla toimivien vapaaehtoisten lisäksi – sen, että koko tapahtuma on olemassa.

Etiketti

Katsoa saa, mutta ilman lupaa ei saa koskea.

Toisten sessioihin ei saa puuttua, ei sanoin eikä teoin.

Anna sessioiville työskentelytilaa ja työrauha.

Kaikenlainen valokuvaus ja muu tallentaminen on kielletty.

Bileissä nähdystä ei puhuta niiden ulkopuolella.

Mikäli kohtaat etiketin vastaista toimintaa, ilmoita siitä heti staffille. Mitä pikemmin asia saadaan tietoon, sitä paremmin siihen voidaan puuttua. Myös yhdistyksen hallitukselle sähköpostitse jälkikäteen tehdyt ilmoitukset auttavat parantamaan ongelmatilanteiden tiedostamista ja niihin puuttumista jatkossa.

Valokuvaus

Kuvaajamme ottaa pyynnöstä kuvia valokuvauspaikalla. Ennen kuvausta täytetään lomake, jolla ilmoitetaan sähköpostiosoite ja kielto tai suostumus kuvien käyttämiseen Turun Baletin aineistossa. Lähtökohtaisesti kuvat on tarkoitettu jokaisen omaan käyttöön. Kuvaus on maksutonta ja kuvaaja lähettää kuvat hänelle annettuun sähköpostiosoitteeseen.

Lopuksi

Haluamme tarjota turvallisen tilan joka on vapaa kaikenlaisesta syrjinnästä. Jos sinulla on kysyttävää, tai haluat luvan riskileikkihin, kuten neulotukseen, ota hyvissä ajoin ennen bileitä yhteyttä osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

Kalenteri

Huhtikuu
6.4. Tossumiitti
14.4. UG

Toukokuu
4.5. Fetish Friday
7.5. Kuukausikokous
18.5. Risteily
26.5. XXX

Kesäkuu
1.6. Tossumiitti
16.6. Isot Bileet

DC siveyden raunioilla1662018

Heinäkuu
6.7. Fetish Friday
23.-29.7. Mökkiviikko

Elokuu
3.8. Tossumiitti
4.8. Turku Pride

Syyskuu
7.9. Fetish Friday
15.9. Bussi TAFF
28.-30.9. Mökkivklp

Lokakuu
5.10. Tossumiitti
27.10. Bussi SMFR

Marraskuu
2.11. Fetish Friday

Joulukuu
7.12. Tossumiitti